עיצוב גינה היא אחד המרכיבים החשובים בבניית הבית וחלק בלתי נפרד ממנו.

עיצוב גינה היא אחד המרכיבים החשובים בבניית הבית וחלק בלתי נפרד ממנו.

רוצים בית מוקף גינה? מכירים את התחושה הנפלאה שמעניקה הגינה הביתית. שמהווה את מרכז הבית, מקום בילוי משפחתי, בו מבלים בצוותא כל בני המשפחה, הילדים והחברים.

תכנון נכון של הגינה יאפשר לכם להקים גינה אשר תואמת את הציפיות החלומות והצרכים כפי שאתם אוהבים. ויתרום אושר לחייכם. תכנון נכון של גינה ע"י בעל מקצוע ימנע טעויות נפוצות ויחסוך לכם הרבה מאוד כסף בטווח הארוך.

תכנון ועיצוב גינות – תכנון תקציבי לגינה לא פעם אנו מגלים בתים מדהימים ביופיים, אשר בחזיתם גינה בלתי מושלמת, כתוצאה מאי תכנון תקציבי מוגדר מראש. ניתן למנוע מצב כזה על ידי היערכות מראש.

הזמן המיטבי לתכנון ועיצוב הגינה הוא בשלב  המקדים  של תכנון הבית. תוכלו להקצות ולנהל את המשאבים שלכם לקבלת מוצר מוגמר של בית החלומות שלכם .

מהו התקציב הנדרש לבניית גינה? ובכמה ניתן לתרגם את החלום למציאות? תכנון גינה, פיתוח, הקמה וביצוע יכול לנוע בין –100.000 –  50.000  – 5.000  ₪ ואפילו יותר.

על פי מה ניתן לקבוע אומדן של עלות הקמת גינה? שלושה פרמטרים משפיעים על  איכות והצלחתה של הגינה אחד-  בחירת תכנון נוף כהשקעה משתלמת בטווח הארוך למשך שנים רבות. השני – סטנדרט איכות חומרים ומוצרים, צמחייה בוגרת לעומת צמחייה צעירה מערכת השקיה חסכונית במים. והשלישי – רמת חשיבות ביצוע והקמה איכותי ומקצועי . להשלמת התהליך יש להתייחס לאלמנטים משלימים עפ"י המלצות וטעמכם האישי, ריהוט, כדים מכלים ואביזרי נוי משלימים למיניהם. מי שקובע בסופו של דבר הוא הלקוח בעצמו.

בדומה לתכנון בית או דירה. גם לצורך הקמת גינה נדרשת תכנית  מפורטת ע"ג שטח-המגרש הכוללת מראש את כל הדרישות, הנתונים, החומרים והתקציב להקמת הגינה.

אפשר לומר בוודאות: שהשקעה בטווח הקצר משתלמת ומחזירה את עצמה בטווח הארוך.

לשירותכם כאן מספר הדגשים לתשומת ליבכם בטרם תתחילו לתכנן גינה לבית פרטי:

מהי גינת החלומות עבורכם?   אלו פונקציות הייתם מבקשים מן הגינה שלכם

מהן הציפיות שלכם מן הגינה העתידית? בחרו את סגנון הגינה האהוב עליכם

גינה היא לא עניין של אלתור: פה צמח, שם עץ, כאן דשא… רוצים שהגינה תהיה ירוקה תמיד, בימי גשם או בימי שרב, שיהיו בה שלל פרחים בצבעים מרעננים ושתהיה חסכונית במים.

אם כך, מחשבה ויצירתיות רבים משולבים בתכנון הגינה. העיצוב מתחיל במבנה – בחללים שיהיו בגן, במיקום העצים, הצמחים, הפרחים והדשא, בשילוב אלמנטים בנויים, כמו בריכת נוי או שחייה, שבילים, דֶק ופרגולות ונמשך בסוגי הצמחייה.  להשראה דמיינו לעצמכם אווירה של מקום שמאוד אהבתם ונהניתם בבילוי ובזמן חופשה שהייתם חולמים שיהיה גם לכם.

קבעו מהם  הדרישות והצרכים הפונקציונליים הצפויים להיות בחלל הגינה שלכם? תכנון ועיצוב חלל הגן. מבוסס על צרכים וציפיות  אותן ניתן לצפות בגינות שונות במגוון גדול ואין סופי היצירתיות והחדשנות עולה על כל דמיון אותה מביא עמו מתכנן ומעצב הגן.  ניתן לומר שהפוטנציאל הוא בלתי מוגבל ומותנה במשאבים שברשותכם.

בחירת סגנונות לגינה

עיצוב גינות בסגנון ארץ ישראלי אחד מסגנונות הגינה המותאמים ביותר לאזור האקלימי של ישראל הינו סגנון הגינה הארץ ישראלית. שכן עיצוב גינה בסגנון זה הינו הרמוני עם הסביבה החיצונית שלנו.

לגינה הארץ ישראלית מאפיינים ייחודיים של חומרים, צבעים וצמחייה. היא מתאימה לתנאי מזג האוויר בישראל, חסכונית במים ועמידה למחלות. על פי רוב ניתן להקים גינה יפה מאד

עיצוב גינות בסגנון מודרני עיצוב גינות בסגנון מודרני מושתת על קווים מוגדרים וצורת גיאומטריות ומשלב בתוכו אביזרים מעוררי השראה כדוגמת פסלים, בריכות מים ומזרקות.

גינה המעוצבת בסגנון מודרני הינה אידיאליות לחצר קטנה וגדולה כאחת היא יכולה להתאים לאורח החיים של רוב הבתים אשר נבנו ברוח המודרניזם.

עיצוב גינה אורגנית גידול ירקות ותבלינים אורגניים בחלקה נבחרת בתכנון ועיצוב הגינה,  טיפוח גינת ירק אורגנית, הינה  חוויה מתגמלת, כי בסופו של דבר תוכלו  לקצור ירקות נפלאים. דמיינו כיצד אתם מפנקים את החך בפירותיה של אימא אדמה. מה הנכם מעדיפים? עגבניות ותפוחי אדמה, מלפפונים בכמויות, פלפלים ואפונה, תימין בזמן הנכון? אם עומדת לרשותכם גינה קטנה, ניתן להשתמש במכלים לאותם ירקות ותבלינים. תוכלו למצוא בשוק מגוון מכלים במבחר גדלים, צורות וצבעים…

עיצוב גינות פנטהאוז גינות על גבי פנטהאוז הינן הפתרון המושלם לבתי יוקרה הממוקמים במרכזי הערים. הדבר עולה בקנה אחד עם המגמה העכשווית על פיה פנטהאוזים הפכו למבוקשים. אנשי עסקים רבים מחליפים את בתיהם הפרטיים בדירות פנטהאוז. אם תבקרו באזורים אלו, מבט לשמים יעיד על כך שפנטהאוזים רבים הולכים ונצבעים בירוק. גינת פנטהאוז היא קטנה לעיתים ועל כן מחייבת תכנון מדוקדק לפרטי פרטים. בעיצוב גינת פנטהאוז נדרש לעסוק במגוון פרמטרים ביניהם: הצמחייה, המכלים, סוגי הקרקע, הניקוז, אופן ההשקיה, ריהוט תואם ועוד.

עיצוב גינת גג יוקרתית בבואכם לתכנן את הגינה רצוי לשקול כיצד בכוונתכם להשתמש בגג, ומהן המטרות הסופיות שלכם. בנוסף, הגדירו עד כמה הינם מוכנים להשקיע בגינת הגג במונחים של זמן ועלויות כספיות.

זכרו: הגג שלכם מהווה מערכת אקלים בפני עצמה. חלק מן הצמחים ייחשפו ליותר גשמים וחלק אחר לכמות פחותה. אחדים יקבלו יותר אור ומקצתם יזכו רוב היום לצל הנופל מעצים או מבניינים אחרים. כל אלו משפיעים על שרידות הצמחייה. בבחירה בין צמחים אסתטיים לבין אחוזי הישרדות, העדיפו את אלו עם מירב אחוזי ההישרדות. חשוב לשקול גורמים נוספים בעת תכנון גינת הגג: לדוגמא ניקוז בעת סערות, רוחות ובידוד ובדקו כיצד הללו עולים בקנה אחד עם מאמציכם לגינה יפה…

אומנות הפנג שואי בגינה האם ידעת שבחירת מיקום המגרש  וכיוון העמדת הבית  במגרש משפיעים על איכות חיינו ?

אומנות הפנג שואי הסינית עוזרת לנו להפוך את מרחב הגינה כחלק בלתי נפרד מהבית  בו אנו נמצאים למקום שנעים יותר לגור בו, מקום שגם מקדם את שאיפותינו איכות חיים ושמירה על סביבה בריאה. עיצוב הגן הוא יצירת אמנות בפני עצמה, השזורה בתפיסה הפילוסופית ובהבנת תהליכי ההרמוניה ביקום.

פנג שואי עוסק בזרימת איכויות הצי (אנרגיה)  בסביבת המגורים ולא בעיצוב. הפנג שואי אינו קסם ואינו תגלית של המערב . העובדה שהטבע מצוי בנו וסביבנו בכל רגע ורגע  משפיע עלינו תדיר, בין אם אנו מודעים לכך ובין אם לאו. מי שגר בבית מוקף גינה מכיר היטב את התחושה של החיבור לטבע, לעונות השנה, לפריחות, לציוץ הציפורים.

אודותיי חנה ליפשיץ – מנכ"לית "הבית והנוף" מומחית בתכנון נוף ועיצוב גינות

יו"ר איגוד הנדסאי אדריכלות נוף  בישראל בשנים 2012-2013

בעלת ניסיון רב תחומי בעיצוב גינות, הקמה ואחזקת גנים תוך יישום כל המרכיבים בענף הגינון. דרך הקשבה והכלה אני עוזרת לכם לזהות מה אתם באמת אוהבים, מה הסגנון החביב עליכם? כיצד לתכנן גינה מעניינת שתראה גדולה ואלגנטית? לחוות את השתנות מעברי עונות השנה ולהתלהב כל יום מחדש כשאתם יוצאים לגינה. לממש עבורכם את הרעיון למציאות וליצור את חלקת אלוהים הקטנה שלכם בה תוכלו ליהנות בגינה עם הילדים, לארח בגאווה משפחה והחברים.

תפיסת עולם: כל לקוח הוא עולם ומלואו, המפגש עם לקוחות מאתגר כל פעם מחדש. הגן הפרטי הוא ביטוי של אהבות וחלומות, של חינוך וזיכרונות שכל אחד ואחד מאתנו נושא עמו. טיפוח ושימור הגינה מאפשר לאדם חיים מאוזנים ובריאים והטיפול בגינה עוזר לנו להתחבר באהבה והנאה לסביבה הטבעית שלנו.

מיישמת את אומנות הפנג שוואי בגן ומרצה ליועצים במסלול הכשרה בפנג שואי מהחוץ אל פנים הבית.

החזון שלי: להפוך כל גינה ליצירת מופת, להפוך את גינת החלומות שלכם למציאות.

על חיי האישיים: נשואה באושר ליורם ואמא לשלושה מתבגרים מקסימים ליאור, אבישג וענבר. אנו מתגוררים בחלקת אלוהים הקטנה שלנו… בקיבוץ קליה אשר בצפון ים המלח, במקום הנמוך ביותר בעולם. כל בוקר אנו מתעוררים אל מול נוף ציורי ופראי – הרי מדבר יהודה במערב והרי מואב במזרח, חבל ארץ מדהים ביופיו, אשר צבעיו משתנים לאורך היום.

במהלך עבודתי עד שנת 2006 צמחתי והתפתחתי יחד עם הגן. בניהול ענף הנוי בקיבוץ מעל 20 שנה, כולל ביצוע תכנון ותחזוקה של הגן באזורים בלתי קונבנציונליים – בעלי קרקע מליחה וקשיים אקלימיים  עם  הזמן צברתי ידע רב תחומי מצטבר המשלב יסודות השתלנות והגננות, אדריכלות נוף, שאפשר לייזום  חוג סיירת שנתית לחובבי גינה ומלווה גננים בישובים קהילתיים.

חנה ליפשיץ מנכ"לית הבית והנוף – יוצרת סביבת מגורים חדשה מרעיון למציאות

מומחית בתכנון נוף ועיצוב גינות – ייעוץ ופיקוח   054-4997961 –

יו"ר איגוד הנדסאי אדריכלות נוף בישראל 2012-2013

בקרו באתר – הבית והנוף  www.hana-noy.com

http://www.facebook.com/hananoy

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן