עלויות נדל"ן – במחיר סביר בארצות הברית

 

כותב: אבישלום שחף מנכ"ל סולן נכסים, השקעות סחורות ישראל, ארה"ב, מרוקו דובאי

 

ארה"ב היא מדינה עצומה ומגוונת, עם מגוון רחב של שוקי נדל"ן המשתנים במידה ניכרת מבחינת עלות ומחיר סביר. בעוד שחלק מהערים והאזורים ידועים במחירי נכסים גבוהים ובזמינות מוגבלת, אחרים מציעים אפשרויות משתלמות יותר הן לקונים והן לשוכרים.

 

גורם משמעותי אחד המשפיע על עלויות הנדל"ן בארצות הברית הוא גידול האוכלוסייה ודפוסי הגירה. רבים מהשווקים היקרים ביותר במדינה, כמו ניו יורק וסן פרנסיסקו, הם גם מהשווקים הצומחים ביותר מבחינת אוכלוסייה והזדמנויות עבודה. הביקוש הזה לדיור העלה את מחירי הנכסים, מה שמקשה יותר ויותר על אמריקאים רבים להרשות לעצמם בית באזורים אלה.

 

גורם נוסף המשפיע על סבירות המחיר הוא עלות הבנייה והעבודה, שיכולה להשתנות באופן משמעותי בהתאם למיקום ולסוג הנכס הנבנה. בנוסף, מיסים ועמלות מקומיים יכולים להוסיף עלויות משמעותיות לתהליך רכישת הדירות, ולהגביל עוד יותר את עלות העלות עבור אמריקאים רבים.

 

כדי לתת מענה לחששות של סבירות, קובעי מדיניות ובעלי עניין בתעשייה בחנו מגוון אסטרטגיות, כולל הרחבת תוכניות דיור בר השגה, צמצום חסמים רגולטוריים לבנייה חדשה וקידום פיתוח מעורב שימושים המשלב דיור עם שירותים קהילתיים אחרים. עם זאת, אין פתרון אחד שמתאים לכולם, והתייחסות לחששות של סבירות תדרוש שיתוף פעולה וחדשנות מתמשכים במגזר הציבורי והפרטי.

 

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן